Kategorie
Elektronické platby
Elektronické platební metody

Co obsahují e-liquidy?

E-liquid se běžně skládá z 5 základních složek:

  1. Vegetable Glycerine (VG)- Společně s PG tvoří takzvanou bázi, neboli přenašeč chuti a nikotinu. Tato báze tvoří cca 80-90% celého e-liquidu a je složena buď  0/100, 50/50, 60/40 nebo 70/30 v poměru PG/VG.
  2. Propylene Glycol  (PG)- Využívá se společně s VG k tvoření báze. Nejlepší vlastností PG je výborná tvorba páry, proto je velmi důležitý ve směsi s VG. Vyšší obsah PG ve směsi s VG znamená i větší tvorbu páry.
  3. Příchuť- Příchuť je vždy tvořena aromatickými látkami, které jsou používány v potravinářském průmyslu, a tudíž jsou zcela nezávadné. Například ve většině e-liquidů se nachází vanilkový extrakt.
  4. Voda- Destilovaná voda se využívá jen v některých případech, pokud je potřeba zředění výsledného e-liquidu, aby jeho vlastnosti byly co nejlepší.
  5. Nikotin- Každý velký výrobce, jako například Oplus, Dekang, Joyetech a Liqua, používá pouze čistý farmaceutický nikotin. Můžeme se setkat s množstvím nikotinu 0% - 2,4%, tj. 0mg – 24mg.

To je vše. Pouze 5 základních ingrediencí nic více. Všechny ingredience jsou navíc pravidelně testovány a sledovány, jelikož se používají v běžných potravinářských výrobcích. Pamatujte si, že je důležité to, co e-liquid neobsahuje, a to jsou více než desítky chemických látek v klasické cigaretě.


Webové stránky MojeElektronickaCigareta.cz používají k personalizaci reklam a služeb soubory cookies. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookies. 

Souhlasím